top of page

#rideforbeer BIKE TRIP

Jezdili jsme na kole, pili pivo a měli jsme se dobře.

Bývaly doby, kdy jsme trávili na kole každý odpoledne a pak vyrazili ještě na celý víkend někam bajkovat. Teď je z nás banda dědků (někomu už dokonce přes 30, ty vole), ale světe div se, na kole jezdíme pořád. Akorát každej někde na svým píšečku, a když dobře, tak jednou za měsíc. Už to není každej víkend celej víkend na kole. A to mi sakra chybí!


Dlouho jsem přemýšlel, jak to aspoň na chvíli vrátit zpátky. Navíc mě donáhěl jeden rest. Od chvíle, co jsem viděl No display trip, jsem chtěl natočit něco v podobném stylu. Vyrazit s partou na několik dní, jezdit, pít pivo a všechno dokumentovat tak, aby vzniklo něco víc než jen 2minutový "edit".

Celou akci jsem pojal jako čistě dirtový trip po zajímavých českých spotech. Rozhodil jsem sítě na facebookové skupině Frýstajl na Moravě, kterou jsem dříve založil jako pokus dostat trošku víc ze společnýho ježdění. Ohlas byl vynikající, 23 lidí napsalo, že by jelo. Říkal jsem si, že když to bude doopravdy aspoň polovina, tak to bude pecka. No daleko od pravdy jsem nebyl, nakonec se nás vypravilo 11.

Dlouho jsem si lámal hlavu, jestli se držet formátu jako čistě punkové akce nebo zkusit nalákat nějaké sponzory. Zvolil jsem kompromis a jediné, co mi dávalo smysl, bylo pivo. Oslovil jsem kámoše z Ivančic, co začali pár let zpátky vařit vlastní pivo. Slovo dalo slovo a pár dní před tripem jsem si vezl domů bečku a pár lahváčů.


BIG THANKS to Man And Wolf Beer.

O spotech, kam pojedeme, proběhlo hlasování, nicméně po propršeném létě to byla spíš volba toho, co je jezditelné. Původní plán jet na týden se zkrátil na 4 dny, nicméně nám to aspoň pomohlo se shodnout na termínu. Tak jsme 20. 8. vyrazili směr Shibák, což byl náš první spot. Tady se sešla první část party: Bobeš, Vojta Štýlo, Okiš, Váca, Korčus, Jim, Marča, já a v pozdních hodinách dorazil i Zdenda Weiter. Dorazili jsme až odpoledne, takže proběhla spíš taková rozehřávací session. To nicméně nebránilo Vácovi, aby se vytasil s lajnou condor, superman, 360 trno, condor. Večer jsme narazili bečku a oslavili alkoholismus demolicí marčova předního kola na enduru při nočním čelovka ridu.

Druhý den jsme popojeli do Trunova, kde jsme chtěli mrknout na nový betonový pumptrack předtím, než se pustíme do lesa na dirty. Kluky to natolik chytlo, že jsme tu strávili několik hodin najížděním transférků a ježdění vlaků.

Kvečeru nás vyzvedl mladší z Liška bros Danda a dovedl nás na legendární spot A51. Netrvalo dlouho a s Dandovou pomocí jsme nalítali prakticky všechno, co se dalo jezdit, a rozjela se pořádná session. Zdenda se na chvíli chopil kamery, takže jsem se taky mohl objevit na několika záběrech ve videu, díky za to. Okiš s Bobešem zabili 360 na největším jezditelým skoku a Váca to zakončil ukázkovým 360 condorem. Zpětně jsme trošku litovali, že jsme ztratili tolik času na pumptracku, protože tohle místo je fakt hodně. Díky Dandovi za možnost si tu zajezdit, tady jsem rozhodně nebyl naposledy.

3. den jsme se přesunuli do Jeseníků na Fatamorganu, kde už probíhal pohodový Fatamorgana jam. Tady se k nám připojili poslední 2 členové výpravy – Halba starší a Marťa Adámek. Rychle jsme složili kola a přidali se do nekonečných vlaků na hlavní lajně, která má přes 10 skoků. Transféry, klopenky, koplý odrazy... tohle by mohl člověk jezdit celý den, za mě jedna z nejzábavnějších lajn v ČR. Kromě domácího Ušiho se na trailsech proháněl i Viktor Novák, Ruben, Kajman a mnoho dalších. Tuto parádní session ale nakonec zastavil déšť. To byla sice škoda, ale pojezd to byl i tak parádní.

Ráno jsme se probudili do pěkně promočeného dopoledne. Po krátké konzultaci s Pecem, jak to vypadá na Skalce, což měl být náš poslední spot, jsme se rozhodli, že zůstaneme na Fatamorgáně a pokusíme se dát skoky do kupy, aby se daly ještě jezdit. Naštěstí byly všechny přikryté, takže stačilo nahodit cesty mezi skokama a spravit pár odrazů a mohli jsme jít jezdit.

Nedělní session na Fatamorgáně byla parádním zakončením celého tripu. Obrovské díky patří Ušimu, který na tomhle spotu odvádí neuvěřitelnou práci.

Díky všem, kdo byli součástí tohohle tripu. Maximálně jsem si to užil. Dejte si celý videjko nahoře a příště zdar!

Comments


bottom of page