top of page

Raw ONE

Video na jeden záběr a raw zvuk. 2 velké trendy dnešní video tvorby. Přesně tuto kombinaci jsme se pokusili natočit se Zdenkem Weiterem.

Ivančický trail má dlouholetou tradici. Začal jako pár transférků v korytu uprostřed lesa. Během pár let se z něj stal plnohodnotný trail nabízející klopenky, skoky, rychlé i technické pasáže. Každý rok se rozrůstá. Celý tento masterpiece má na svědomí místní trailboss Loda a Ivančická parta. Trail má také jednu speciální fíčuru. Podél celé jeho délky vede vcelku rovná pěšina. Už nějakou dobu mi vrtalo hlavou, jestli by se celý trail nedal natočit na jeden záběr. Vzhledem k bujné vegetaci bohužel není trail z pěšiny v některých místech vůbec vidět. Reálně se teda dalo video natočit jen v několika málo týdnech na jaře, kdy už je trail naladěný na sezónu, ale ještě pořád kolem něj není neprostupný prales. Loni jsem tu příležitost propásl. Letos už jsem si to pohlídal.

Volba jezdce nakonec padla na Zdendu Weitera, který se na svém Kellysu hodně rychle rozkoukal. Jakékoliv projetí klopenky, které není na hranici vyzutí pláště, považuje za ztrátu času, jak ostatně dokazuje následující záběr. :)

Samotné natáčení byla výzva. Jet kolem trailu na kole stejnou rychlostí jako Zdenek, řídit jednou rukou, druhou rukou natáčet a nezabít u toho sebe ani foťák nebylo jen tak. Nakonec nám zabralo 3 dny a zhruba 9-10 pokusů, než jsme to vychytali tak, aby mi nikde neujel ze záběru. Další oříšek byl zvuk. Bylo potřeba ho nahrávat přímo na Zdenkově kole. Použil jsem audiorecorder s klopovým mikrofonem, který byl obalený molitanem. Molitan sloužil jako ochrana proti nárazům a větru vzhledem k tomu, že po ruce nebyla žádná mrtvá kočka.

Behind the scenes.

Nakonec jsme to přežili všichni. Techniku to taky nijak nepoznamenalo a výsledek si myslím stojí za to.


Comentarios


bottom of page