top of page

Let the light flow - story

3 noci, přes 1000 km a pár hodin spánku. Možná to na první pohled nezní moc lákavě, ale pro mě to byl time well spent. Ten čas jsem totiž strávil natáčením videa do soutěže „Hledej nová dobrodružství“, kterou pořádal Canon.


Koncept soutěže byl jednoduchý: „Pošlete svou představu, co chcete natočit, přidejte nějakou dřívější tvorbu, my vám na 2 dny půjčíme techniku dražší než váš život a ukažte, co umíte!“ Motiv nebylo těžké najít. Dan Miler žijící si svůj diskopříběh už si dlouho chtěl splnit sen o svítícím kole a tohle byla ideální příležitost. Takže přihláška odeslána, kolo rozsvíceno a zanedlouho už jsme byli na cestě do Biofilms v Praze vyzvednout techniku.


Plán byl jednoduchý – aby světla na kole vynikla, budeme točit přes noc. Ať to není moc tmavý, vezmeme ještě centrálu (za tu velké díky Tomovi Hrabalovi) a pár reflektorů. Pro začátek volíme v té době ještě ne tak moc profláklou lokalitu pod Trojským mostem. Dorážíme tam před soumrakem. Zbývající čas do tmy trávím seznamováním se s mimozemskou technikou. Nafasovali jsme kameru Canon C300 a Canon Cinema Prime skla. Říkal jsem si, že je to jen takovej větší foťák (tehdy jsem točil na zrcadlovku od Canonu)... no, padla mi čelist nad tím, co tyhle hračky umí. Dan mezitím ladil světýlka na kole. Oba ráfky polepené LED pásky a baterka přilepená izolepou na náboji – doteď nechápu, jak to mohlo přežít a svítit, ha ha.

Pod Trojským mostem Dan klasicky nasazuje flaira, pak točíme nějaký průjezdy a hurá pryč z Prahy. Druhou zastávkou je betoňák v Jihlavě, opět pár průjezdů a skoků. Moc se nám nelíbí, jak do toho svítí pouliční lampy, takže co celkem brzo balíme a jedeme dál do Brna. Konkrétně ve směru plavecký bazén Lesná. Tady má přijít velké finále videa, bohužel jsme trošku ve skluzu a dohání nás svítání. Každopádně si aspoň trošku osaháváme terén a s vidinou toho, že máme ještě 2 noci, to protentokrát vzdáváme. Druhou noc ale přichází zrada – po chvilce natáčení kola zhasínají a LEDky dál odmítají spolupracovat. Jelikož se v noci nový konektory shánějí blbě, musíme to zabalit.


Díky tomu nás třetí noc čeká pěkné nabitý program. Hned ze startu vyrážíme na zrekonstruovanou plazu k Janáčkovu divadlu, které vévodí svítící kašna. Je načase uskutečnit první z Danových šílených plánů – proskočit kašnou skrz. Kašna bývá osvětlená jen asi do 11, takže není čas otálet a díky tomu taky máme celkem slušné publikum. Taháme ven z auta věci a provizorně udělaný nájezd. Chvíli pozorujeme, s jakou posloupností kašna vytváří obrazce. Pár zkušebních skoků a hezký průlet celým závojem vody je na videu. Naštěstí to stíháme dřív, než nás někdo začne prudit, protože bajkerství a podobné svobodomyslné sporty jsou tu, jak jinak, zakázané.


Noc postoupila a je načase vytáhnout další eso z rukávu. Frontflip přes gymnastický balón. Pro tento záběr se posouváme do kampusu v Bohunicích. Tady už si s náma přichází popovídat sekuriťák. Když ale vidí, co tam děláme, a že mu to tam asi nevykradem ani neposprejujem, jen kroutí hlavou a jde dál pospávat do budky. Tohle už zabralo víc pokusů, protože v rámci úspor si Dan pořídil menší balón, než by se na to hodil, a dělá mu problém ho trefit. Odskakujeme si vedle na benzinku balón přefouknout a doufáme, že to půjde líp. Nakonec to vyjde a my se spokojeně vydáváme dál.

Poslední noc, poslední příležitost zrealizovat největší banger videa. Vracíme se se zpátky k bazénu na Lesnou. Jeho střecha připomíná dvě proti sobě jdoucí vlny a mezi nimi je zhruba 2–3metrová mezera. Celá tato sranda je několik metrů nad zemí. V první fázi lezeme oba i s technikou nahoru. Když si vzpomenu, jakým způsobem jsme tam tu techniku za tři čtvrtě míče tahali, tak mi ještě pořád běhá mráz po zádech. Potom, co si nachystáme vhodnou cestu mezi hromosvody, to Dan vysílá – Frontfip z jedné střechy na druhou... šílenost. Já potom lezu dolů a pro změnu šplhám na střechu protějšího Alberta, ať to máme natočený i jako celek. Zatím nás nikdo nevyrazil, takže drze točíme celej proces lezení na střechu i s rozsvíceným kolem. Teď už si Dana všímá borec z dodávky, co přiváží do Alberta rohlíky. Dan se mu pokouší vysvětlit, co tu provádíme a že bazén nerozkrademe. Borec kouká hodně nechápavě, ale naštěstí se vrací k rohlíkům, aniž by to dál řešil. Z lezení na střechu je nakonec trailer na celý video, který posbíral na FB za pár dnů 52 tisíc zhlédnutí, not bad.

Trailer

Nad ránem to balíme, stahuju záběry z karet a vyrážíme zpátky do Prahy vrátit techniku, už tak jsme to přešvihli o jednu noc. Každopádně výsledný video za to podle mě stojí.

Hlavní video

Comments


bottom of page